Закон України

"Про ратифікацію Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України та Організацією з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) про розміщення спеціальної моніторингової місії ОБСЄ"

Дата набуття чинності:
14 червня 2014 року

Меморандум про взаєморозуміння між Урядом України та Організацією з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) про розміщення спеціальної моніторингової місії ОБСЄ (надалі - Меморандум) був вчинений 14 квітня 2014 року у Відні.

Конституцією України (пункт 32 статті 85) визначено, що Верховна Рада України надає згоду на обов’язковість міжнародних договорів України. І відповідно до статті 9 Закону України "Про міжнародні договори України" Меморандум підлягає ратифікації.

Закон ратифікує Меморандум.

Відповідно до статті 1 Меморандуму спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні (надалі - Місія), що очолюється Главою Місії та складається з посадових осіб ОБСЄ та інших осіб, які забезпечують роботу Місії (надалі разом - члени Місії), розміщується в Україні відповідно до Рішення Постійної Ради ОБСЄ № 1117 від 21 березня 2014 року. Глава Місії спрямовує, координує діяльність Місії та управляє нею. Місія може винаймати місцевий персонал у разі необхідності.

Місія діятиме на всій території України. Головний офіс Місії знаходитиметься в Києві. На початковому етапі польові офіси будуть відкриті в Херсоні, Одесі, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Донецьку, Дніпропетровську, Чернівцях, Луганську. Додаткові польові офіси можуть бути відкриті в інших місцях на всій території України (стаття 2 Меморандуму).

Згідно статті 3 Меморандуму місія підтримуватиме зв'язок з Координатором проектів ОБСЄ в Україні, а також може користуватись його логістичною, організаційною та операційною допомогою з урахуванням окремих мандатів Місії та Координатора проектів ОБСЄ в Україні. Уряд України надає всім членам Місії свободу пересування та подорожі всією територією України без попереднього повідомлення. Уряд надає сприяння у встановленні та підтриманні контактів Місії та її членів з центральними та місцевими органами влади та не перешкоджає контактам Місії з політичними партіями та неурядовими організаціями, а також окремими особами та групами громадян. Місія має право ініціювати та підтримувати такі контакти за власною ініціативою.

Статтею 4 Меморандуму встановлено наступне:
  • приміщення, транспортні засоби та власність Місії і її членів є недоторканними;
  • Уряд України розглядає Місію як дипломатичну місію. Після отримання повідомлення від Глави Місії Уряд розглядає членів Місії, які є посадовими особами ОБСЄ та які не с громадянами України, як дипломатичних агентів, акредитованих в Україні, та забезпечує їх захист і безпеку на такому самому рівні, який надається існуючим дипломатичним представництвам в Україні;
  • архіви Місії та всі документи, що їй належать або є в її розпорядженні, незалежно від їх форми (текстова, фотографічна, графічна, картографічна, аудіовізуальна, а також електронні записи та мікрофільми), є недоторканними.

Привілеї та імунітети Місії та її персоналу передбачені статтею 5 Меморандуму.

Будь-які видатки Місії або її членів в Україні для офіційного користування звільняються від податку на додану вартість. Імпорт Місією будь-яких предметів для офіційного користування не має жодних обмежень і звільняється від будь-яких ввізних мит (стаття 6 Меморандуму).

Відповідно до статті 7 Меморандуму місія має доступ до відповідних мереж зв'язку та устаткування України, а також може використовувати власні засоби зв'язку, в тому числі супутникові, мобільні, бездротові і ручні радіоприлади.

Статтею 8 Меморандуму встановлено наступне:
  • Уряд України вживатиме всіх необхідних заходів для сприяння своєчасній видачі відповідних віз на безкоштовній основі для всіх членів Місії з метою забезпечення їх законного в'їзду в Україну;
  • Уряд України видає дипломатичні картки для всіх членів Місії, які є посадовими особами ОБСЄ;
  • Уряд України видає дипломатичні номерні знаки для будь-якого транспортного засобу, який використовуватиметься членами Місії;
  • Місія та її члени можуть встановлювати прапор, емблему та інші символи ОБСЄ на їхніх транспортних засобах та майні.
Увага! Інформація застаріла через те, що цей розділ тимчасово не оновлюється!

Якщо Ви побачили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl-Enter. Будемо вдячні!

вгору