Закон України

“Про авторське право і суміжні права”

Дата набуття чинності:
23 лютого 1994 року

Закон “Про авторське право і суміжні права” було прийнято у 1993 році. У 2001 році його було викладено у новій редакції.

Закон охороняє:
  • права авторів та їх правонаступників (авторське право);
  • права виконавців, виробників фонограм і відеограм та організацій мовлення (суміжні права).

Права авторів охороняються протягом усього життя автора і 70 років після його смерті.

Права виконавців охороняються протягом 50 років від дати першого запису виконання. Права виробників фонограм і відеограм охороняються протягом 50 років від дати першого опублікування фонограми (відеограми) або їх першого звукозапису (відеозапису). Права організації мовлення - протягом 50 років від дати першого публічного сповіщення передачі.

Закон містить перелік творів науки, літератури і мистецтва, які охороняються. Одночасно визначаються об'єкти, які не охороняються.

Закон визначає особисті немайнові права автора і майнові права автора.

Закон встановлює перелік випадків, коли допускається вільне використання твору, із зазначенням імені автора. Одночасно визначаються випадки, коли дозволяється вільно відтворювати примірники творів.

Закон визначає, що суб'єкти авторського права і суміжних прав можуть управляти своїми правами:
а) особисто;
б) через свого повіреного;
в) через організацію колективного управління.
Особливістю є те, що організація колективного управління не має права займатися комерційною діяльністю чи використовувати будь-яким способом об'єкти авторського права і (або) суміжних прав, доручених їм для управління.

Закон визначає випадки порушення авторського права і (або) суміжних прав, які дають підстави для судового захисту. Одночасно встановлюються (ст.52) способи цивільно-правового захисту авторського права і суміжних прав.


Увага! Інформація застаріла через те, що цей розділ тимчасово не оновлюється!


вгору