Закон України

“Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами”

Дата набуття чинності:
23 січня 1995 року.

Цей Закон визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України.

Дія цього Закону не поширюється на виробництво і торгівлю пивом, а також на виробництво вин виноградних і плодово-ягідних, наливок і настоянок, виготовлених громадянами в домашніх умовах для власного споживання.

Законом визначаються такі теміни, як (ст.1):
  • Спирт етиловий;
  • Спирт коньячний;
  • Спирт плодовий;
  • Алкогольні напої;
  • Тютюнові вироби, ін.

Розділ другий Закону присвячений організації виробництва спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів,  порядку видачі ліцензій на виробництво спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, порядку реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності, що виробляють спирт етиловий, коньячний і плодовий, алкогольні напої та тютюнові вироби.

Розділ третій містить норми щодо порядку атестації виробництва спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, їх стандартизації та сертифікацїї, маркуванню виробленої продукції.

Четвертий розділ Закону присвячений правилам імпорту, експорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами.

В п'ятому розділі Закону містяться норми щодо відповідальності за порушення норм та правил, що встановлюються в цьому Законі.

Увага! Інформація застаріла через те, що цей розділ тимчасово не оновлюється!


вгору