Закон України

“Про ратифікацію Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком (Розвиток системи водопостачання та водовідведення в місті Миколаїв) та Листа про внесення змін до Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком (Розвиток системи водопостачання та водовідведення в місті Миколаїв)”

Дата набуття чинності:
21 липня 2012 року

Фінансова угода між Україною та Європейським інвестиційним банком (Розвиток системи водопостачання та водовідведення в місті Миколаїв) (надалі - Угода) була підписана 2 лютого 2010 року в Києві.

Лист про внесення змін до Угоди (надалі - Лист) був підписаний 9 грудня 2011 року в Києві.

Конституцією України (пункт 32 статті 85) визначено, що Верховна Рада України надає згоду на обов’язковість міжнародних договорів України. І відповідно до статті 9 Закону України “Про міжнародні договори України” Угода та Лист підлягають ратифікації.

Закон ратифікує Угоду та Лист.

Угода укладена з метою забезпечення реалізації комунальним підприємством “Миколаївводоканал” проекту “Розвиток системи водопостачання та водовідведення в місті Миколаїв” (надалі – Проект).

Проект спрямований на забезпечення європейського рівня екологічної безпеки, досягнення повної відповідності національним стандартам щодо очищення стічних вод, приведення системи очистки та подачі споживачам питної води до європейських стандартів.

Реалізація Проекту розрахована на використання матеріально-технічних ресурсів вітчизняних та зарубіжних виробників, що сприятиме створенню нових робочих місць. Загальна вартість Проекту становитиме 31,08 млн. євро:
  • національні ресурси (кошти місцевого бюджету, кошти підприємства та грантові кошти) – 15,54 млн. євро;
  • позикові кошти – 15,54 млн. євро.

Відповідальний виконавець – Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, бенефіціар – Міське комунальне підприємство „Миколаївводоканал”, позичальник – Україна, кредитор – Європейський інвестиційний банк

Умови кредитування Європейського інвестиційного банку передбачають:
  • термін надання кредиту – 8 років;
  • відстрочка повернення кредиту – 3 роки;
  • процентна ставка – LIBOR +0,55%;
  • комісія банку – 1%;
  • ставка плати за зобов’язання (збереження кредиту) – 0%.
Джерелом погашення кредиту буде прибуток Міського комунального підприємства “Миколаївводоканал”. Повернення кредиту передбачається щорічно частками.

Листом передбачено внести до Угоди такі зміни:
  • виключено посилання на грант Європейського Союзу, а також у тексті Угоди вилучено слова “Грант”, “Грантова угода”;
  • внесено зміни щодо дати, з якої Позичальник має починати сплачувати банкові комісію за зобов’язаннями. Зокрема, зазначено “Позичальник сплачує банкові комісію за зобов’язаннями з дати ратифікації Угоди” (а не з дати її підписання, як це передбачалося у підписаній 2 лютого 2010 року Угоді).
Увага! Інформація застаріла через те, що цей розділ тимчасово не оновлюється!


вгору