Про Заяву Верховної Ради України "Про європейський вибір України"
Постанова Верховної Ради України; Заява від 16.09.20141679-VII
Документ 1679-VII, чинний, поточна редакція — Прийняття від 16.09.2014

ПОСТАНОВА
Верховної Ради України

Про Заяву Верховної Ради України "Про європейський вибір України"

(Відомості Верховної Ради (ВВР), 2014, № 41-42, ст.2029)

Верховна Рада України постановляє:

1. Текст Заяви Верховної Ради України "Про європейський вибір України" схвалити (додається).

2. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

Голова Верховної Ради України

О.ТУРЧИНОВ

м. Київ
16 вересня 2014 року
№ 1679-VII
ЗАЯВА
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про європейський вибір України

В історії новітньої доби України відбулася знаменна подія - українським парламентом зроблено визначальний крок у напрямку європейської інтеграції.

Подолавши 23 роки вагань і невизначеності, пройшовши важкі випробування, протистояння жорсткій агресії, Український народ виборов право жити у вільній демократичній країні. Лише в союзі рівних, незалежних, заможних, демократичних і правових європейських держав можна набути такий статус.

Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом надає таку унікальну можливість. Її ратифікація дозволяє розпочати всебічне реформування країни на основі європейських стандартів та цінностей. Ми розуміємо, що це буде важкий шлях, але ми не бачимо альтернативи для нашої країни.

Наразі всі гілки влади демонструють єдність у баченні європейської перспективи України, - і не в останню чергу завдячуючи фактору зовнішнього тиску, відверто спрямованого на відступ нашої держави від її доленосного вибору. Той, хто його чинить, має усвідомити, що чим потужнішим буде цей тиск, тим потужнішим буде йому опір і тим згуртованішим ставатиме народ України у боротьбі за вибір свого майбутнього. Адже прагнення до більш високого ступеня цивілізаційного розвитку, основу якого становлять демократія і громадянське суспільство, є невід’ємною складовою стратегічного розвитку нашої країни.

Верховна Рада України як єдиний орган законодавчої влади, що втілює волю своїх виборців, заявляє, що, ратифікувавши Угоду про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, Україна як європейська держава, яка поділяє спільні цінності демократії та верховенства права, підкреслює свій суверенний вибір на користь майбутнього членства в Європейському Союзі відповідно до статті 49 Договору про Європейський Союз.

У зв’язку з цим українські парламентарі наголошують, що ратифікована Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом розглядається Україною як інструмент всебічної підготовки для досягнення цієї мети.

Верховна Рада України розглядає ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом не лише як стимулюючий фактор для здійснення подальших реформ в Україні, а й як черговий крок на шляху до досягнення кінцевої мети європейської інтеграції - набуття повноправного членства в Європейському Союзі.

Вибір України щодо європейського майбутнього рішучий і остаточний.

І ніхто не змусить нашу країну змінити вектор руху по цьому шляху.вгору