Документ 235-2017-п, чинний, поточна редакція — Редакція від 18.05.2019, підстава - 396-2019-п

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 5 квітня 2017 р. № 235
Київ

Про затвердження Порядку вилучення з обігу видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України та розповсюджується на території України без відповідного дозволу

{Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
№ 396 від 15.05.2019}

Відповідно до частини двадцять третьої статті 28-1 Закону України “Про видавничу справу” Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Порядок вилучення з обігу видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України та розповсюджується на території України без відповідного дозволу, що додається.

2. Ця постанова набирає чинності через 30 днів з дня її опублікування.

Прем'єр-міністр України

В.ГРОЙСМАН

Інд. 73
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 5 квітня 2017 р. № 235

ПОРЯДОК
вилучення з обігу видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України та розповсюджується на території України без відповідного дозволу

1. Цей Порядок визначає процедуру вилучення з обігу видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України та розповсюджується на території України без відповідного дозволу (далі - видавнича продукція).

2. Дія цього Порядку поширюється на суб’єктів господарювання, які здійснюють ввезення та розповсюдження видавничої продукції (далі - суб’єкти господарювання), крім видавничої продукції, що ввозиться громадянами в ручній поклажі або супроводжуваному багажі загальною кількістю не більше ніж 10 примірників.

3. Видавнича продукція, що розповсюджується на території України без відповідного дозволу, підлягає обов’язковому вилученню з обігу з метою недопущення можливості її реалізації.

4. Вилучення видавничої продукції здійснюється Держкомтелерадіо.

5. Уповноважені посадові особи Держкомтелерадіо (далі - уповноважені особи), перелік яких визначається наказом Держкомтелерадіо, вилучають видавничу продукцію з обігу за місцем її фактичного виявлення.

{Пункт 5 в редакції Постанови КМ № 396 від 15.05.2019}

6. Під час вилучення з обігу видавничої продукції складається відповідно до порядку, визначеного Держкомтелерадіо, протокол про накладення адміністративно-господарського штрафу, в якому міститься опис видавничої продукції, яка вилучається з обігу.

{Абзац перший пункту 6 в редакції Постанови КМ № 396 від 15.05.2019}

Протокол про накладення адміністративно-господарського штрафу з описом видавничої продукції, яка вилучається з обігу, складається у двох примірниках. Перший примірник після підписання суб’єктом господарювання (його посадовою особою (представником) або особою, яка безпосередньо здійснює розповсюдження), що притягується до відповідальності згідно із законом, залишається в уповноваженої особи, яка його склала, а другий примірник вручається суб’єкту господарювання (його посадовій особі (представнику) або особі, яка безпосередньо здійснює розповсюдження), що притягується до відповідальності згідно із законом.

{Абзац другий пункту 6 в редакції Постанови КМ № 396 від 15.05.2019}

У разі відмови суб’єкта господарювання (його посадової особи (представника) або особи, яка безпосередньо здійснює розповсюдження, надати видавничу продукцію для її вилучення уповноважені особи звертаються до правоохоронних органів.

{Абзац третій пункту 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 396 від 15.05.2019}

7. Вилучена з обігу видавнича продукція передається на зберігання до Держкомтелерадіо.

8. Рішення Держкомтелерадіо про накладення адміністративно-господарського штрафу та вилучення з обігу видавничої продукції може бути оскаржене в судовому порядку відповідно до законодавства.вгору