Документ 299-VII, чинний, поточна редакція — Прийняття від 21.05.2013
( Остання подія — Набрання чинності, відбулась 02.06.2013. Подивитися в історії? )

ПОСТАНОВА
Верховної Ради України

Про відзначення 70-річчя звільнення України Червоною Армією від фашистських загарбників

(Відомості Верховної Ради (ВВР), 2014, № 5, ст.64)

На відзначення пам’ятних дат Великої Вітчизняної війни, вшанування подвигу бійців Червоної Армії в боротьбі за свободу і незалежність Вітчизни, поліпшення соціального захисту ветеранів війни та на виконання Закону України "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років" Верховна Рада України постановляє:

1. Відзначити 28 жовтня 2014 року 70-ту річницю визволення України Червоною Армією від німецько-фашистських загарбників.

2. Рекомендувати Кабінету Міністрів України:

у двотижневий термін з дня прийняття цієї Постанови утворити організаційний комітет з підготовки та проведення заходів щодо відзначення на державному рівні 70-ї річниці визволення України Червоною Армією від німецько-фашистських загарбників, передбачивши, зокрема:

- проведення у 2014 році Всеукраїнської естафети пам’яті та Всеукраїнської акції з відзначення 70-річчя звільнення Червоною Армією міст, інших населених пунктів та регіонів України від фашистських загарбників;

- упорядкування військових кладовищ, братських та одиноких могил, меморіальних комплексів, скульптурних, архітектурних та інших споруд і об’єктів, що увічнюють пам’ять про Перемогу та подвиги її учасників, із широким залученням ветеранських та інших організацій, підприємств усіх форм власності; недопущення наруги і руйнування військових поховань та інших пам’яток Великої Вітчизняної війни;

- проведення в містах та інших населених пунктах святкових заходів із використанням символіки років Великої Вітчизняної війни;

- проведення у військових підрозділах і навчальних закладах, на підприємствах і в установах науково-практичних конференцій, круглих столів, уроків пам’яті, оглядів кімнат бойової слави, кінофестивалів, конкурсів на кращу патріотичну пісню, публікацію і тематичну передачу та інших заходів, присвячених Великій Вітчизняній війні.

3. Рекомендувати Міністерству освіти і науки України передбачити проведення відкритих уроків пам’яті, зустрічей з ветеранами війни в середніх та вищих навчальних закладах.

4. Рекомендувати Державному комітету телебачення і радіомовлення України забезпечити демонстрацію на телебаченні та трансляцію по радіо сюжетів, що висвітлюють героїчний подвиг воїнів Червоної Армії під час визволення України від німецько-фашистських загарбників.

5. Запропонувати Національному банку України розглянути можливість карбування ювілейної монети з нагоди 70-ї річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників.

6. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на Комітет Верховної Ради України у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів.

7. Ця Постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її опублікування.

Голова Верховної Ради України

В.РИБАК

м. Київ
21 травня 2013 року
№ 299-VII
вгору