Документ 360-2013-р, втратив чинність, поточна редакція — Втрата чинності від 22.04.2015, підстава - 386-2015-р

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 22 травня 2013 р. № 360-р
Київ

{Розпорядження втратило чинність на підставі Розпорядження КМ № 386-р від 22.04.2015}

Про затвердження плану заходів на 2013-2015 роки  з підготовки і відзначення 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-ї річниці  Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років

1. Затвердити план заходів на 2013-2015 роки з підготовки і відзначення 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років (далі - план заходів), що додається.

2. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям подавати щороку до 10 липня Державній службі з питань інвалідів та ветеранів інформацію про стан виконання плану заходів для її узагальнення та подання до 25 липня Кабінетові Міністрів України.

3. Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям:

утворити організаційні комітети з підготовки і відзначення 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років;

розробити і затвердити регіональні плани заходів.

4. Державній службі з питань інвалідів та ветеранів забезпечити координацію здійснення центральними та місцевими органами виконавчої влади заходів з підготовки і відзначення у 2013-2015 роках 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років.

Прем'єр-міністр України

М.АЗАРОВ

Інд. 26

ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядженням Кабінету Міністрів України
від 22 травня 2013 р. № 360-р

ПЛАН
заходів на 2013-2015 роки з підготовки і відзначення 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років

Увічнення безсмертного подвигу народу у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років та вшанування пам’яті загиблих

1. Забезпечити:

1) виготовлення:

ювілейної медалі “70 років визволення України від фашистських загарбників”, посвідчень та футлярів до неї.


Державна служба з питань інвалідів та ветеранів, Міноборони, Мінсоцполітики, Мінекономрозвитку, Мінфін, МОН, Мін’юст, Національний банк (за згодою), Державне управління справами (за згодою).

До 1 червня 2014 р.;

ювілейної медалі  і почесного ордена “70 лет Победы в Великой Отечественной войне 1941-1945 годов”, посвідчень та футлярів до них.


Державна служба з питань інвалідів та ветеранів, Міноборони, Мінсоцполітики, МЗС, Мінфін, Мінекономрозвитку, МОН, Мін’юст, Національний банк (за згодою), Державне управління справами (за згодою).

Протягом 2014 року;

2) виготовлення та введення в обіг у встановленому порядку пам’ятної монети на відзнаку 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років.


Національний банк (за згодою).

Протягом 2014 року;

3) введення в обіг поштової марки і конверта, присвячених 70-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років, та здійснення спецпогашення поштової марки.


Мінінфраструктури, Українське державне підприємство поштового зв’язку “Укрпошта” (за згодою), Мінфін.

Друге півріччя 2014 р.;

4) видання наукових праць щодо Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, тематичної серії документальних видань, спогадів учасників визволення України, її столиці - м. Києва, Автономної Республіки Крим, областей, міст та інших населених пунктів від фашистських загарбників.


Національна академія наук (за згодою), Укрдержархів, Український інститут національної пам’яті (за згодою), МЗС.

Друге півріччя 2014 р.;

5) фінансування у встановленому порядку заходів з підготовки і відзначення 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років.


Мінфін, Мінсоцполітики, Державна служба з питань інвалідів та ветеранів, МЗС, Мінекономрозвитку, Мінрегіон, МОН, МОЗ, Міноборони, Мінкультури, Мін’юст, МВС, ДСНС, Пенсійний фонд України, Укрдержархів, Держкомтелерадіо, Міндоходів, Адміністрація Держприкордонслужби, Національна академія наук (за згодою), Український інститут національної пам’яті (за згодою), Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації.

Протягом 2013-2015 років;

6) проведення:

заходів з упорядкування військових поховань, ремонту та реставрації меморіалів, пам’ятників, обелісків, пам’ятних знаків полеглим у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років.


Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації, Мінрегіон.

Постійно;

захист науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук на тему “Пам’ятники українцям - учасникам Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років”.


МОН, Національна академія наук (за згодою), Український інститут національної пам’яті (за згодою), Державна служба з питань інвалідів та ветеранів, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації.

Постійно;

виставок фотодокументів та архівних документів, присвячених 70-й річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років, зокрема матеріалів фондів державних архівних установ іноземних держав насамперед Росії та Білорусі щодо внеску українського народу у здобуття перемоги над фашизмом.


Укрдержархів, МЗС, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації, Державна служба з питань інвалідів та ветеранів.

Протягом 2013-2015 років;

всеукраїнської художньої виставки, присвяченої 70-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років.


Мінкультури, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації.

Протягом 2015 року;

заходів з патріотичного виховання молоді, зокрема вивчення героїчних сторінок історії українського народу у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років.


МОН, Міністерство молоді та спорту, Міноборони, Мінкультури, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації.

Постійно;

екскурсій учнівської та студентської молоді до музеїв історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років.


МОН, Мінкультури, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації.

Постійно;

конкурсів творів-привітань “Листівка ветеранові”, малюнків, плакатів та рефератів до Дня Перемоги у навчальних закладах.


МОН, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації.

Постійно;

науково-практичної конференції “Битва за Дніпро”, присвяченої подвигу воїнів-визволителів м. Києва.


Український інститут національної пам’яті (за згодою), МОН, Національна академія наук (за згодою), Державна служба з питань інвалідів та ветеранів, Київська міська та обласна держадміністрації, громадські пошукові організації (за згодою).

Жовтень 2013 р.;

міжнародної наукової конференції, присвяченої внеску українського народу у здобуття перемоги над фашизмом.


Національна академія наук (за згодою), МОН, Український інститут національної пам’яті (за згодою), МЗС, Державна служба з питань інвалідів та ветеранів, Державна міжвідомча комісія у справах увічнення пам’яті жертв війни та політичних репресій (за згодою).

I квартал 2015 р.;

наукових конференцій, присвячених історичним подіям, пов’язаним з визволенням України, її столиці - м. Києва, Автономної Республіки Крим, областей, міст та інших населених пунктів від фашистських загарбників.


Національна академія наук (за згодою), Український інститут національної пам’яті (за згодою), Державна служба з питань інвалідів та ветеранів, Державна міжвідомча комісія у справах увічнення пам’яті жертв війни та політичних репресій (за згодою), Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації, громадські пошукові організації (за згодою).

Протягом 2013-2015 років.

2. Провести заходи із:

1) запобігання актам вандалізму та руйнування військових меморіалів, пам’ятників та місць поховань осіб, загиблих під час Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, торгівлі бойовими нагородами та іншими відзнаками часів Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років.


МВС, Мінрегіон, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації.

Постійно;

2) вдосконалення нормативно-правової бази з питань зберігання пам’яток Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років.


Мінрегіон, Мінкультури.

Постійно;

3) активізації науково-дослідницьких та пошукових робіт із залученням громадських об’єднань з метою встановлення невідомих поховань та непохованих останків воїнів, мирного населення, які загинули або пропали безвісти під час Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років.


Мінрегіон, Міноборони, Укрдержархів, Український інститут національної пам’яті (за згодою), Національна академія наук (за згодою), Мінкультури, Адміністрація Держприкордонслужби, Державна служба з питань інвалідів та ветеранів, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації, всеукраїнські громадські організації (за згодою).

Постійно;

4) створення Національного меморіального кладовища “Національний воїнський пантеон”.


Мінрегіон, Міноборони, Мінфін, Мінекономрозвитку, Мінкультури, Адміністрація Держприкордонслужби, Державна служба інвалідів та ветеранів, Київська міська та обласна держадміністрації.

Протягом 2013-2015 років;

5) створення та урочистого відкриття Алеї Воїнської Слави в Парку Вічної Слави м. Києва.


Київська міськдержадміністрація, МОН, Мінрегіон, Мінкультури, Міноборони, Мінсоцполітики, Український інститут національної пам’яті (за згодою), Національна академія наук (за згодою), Укрдержархів, Адміністрація Держприкордонслужби, Державна служба з питань інвалідів та ветеранів, всеукраїнські громадські організації (за згодою).

Жовтень 2014 року.

3. Сприяти:

1) проведенню урочистих перепоховань останків воїнів, мирного населення, які загинули або пропали безвісти під час Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років.


Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації, Мінрегіон, Державна служба з питань інвалідів та ветеранів.

Постійно;

2) відвідуванню делегаціями ветеранів Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та членами їх сімей, близькими родичами загиблих військовослужбовців, представниками громадських організацій ветеранів місць поховань воїнів, які загинули під час Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років на території України та інших держав, а також участі ветеранів Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років у заходах, що проводяться в інших державах у рамках святкування 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років.


Державна служба з питань інвалідів та ветеранів, МЗС, Мінінфраструктури, Мінсоцполітики, Адміністрація Держприкордонслужби, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації.

Постійно;

3) проведенню фестивалю-конкурсу військово-музичних підрозділів Збройних Сил “Сурми Перемоги” та концерту його переможців на Майдані Незалежності у м. Києві.


Міноборони, Київська міськдержадміністрація.

Січень - травень 2015 р.;

4) показу вітчизняними театрами вистав за п’єсами, присвяченими Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років.


Мінкультури, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації.

Постійно;

5) реалізації міжнародного проекту “Повернення імен співвітчизників, похованих у безіменних військових могилах (тих, що пропали безвісти) в 1941-1945 роках”.


Державна служба з питань інвалідів та ветеранів, Державна міжвідомча комісія у справах увічнення пам’яті жертв війни та політичних репресій (за згодою), Міноборони, Укрдержархів, МЗС, Український інститут національної пам’яті (за згодою), Національна академія наук (за згодою), всеукраїнські громадські об’єднання (за згодою).

Постійно;

6) проведенню громадськими організаціями ветеранів:

Всеукраїнської естафети пам’яті “Слава визволителям України”.


Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації, Державна служба з питань інвалідів та ветеранів, Мінсоцполітики, Міноборони, Мінінфраструктури, МОН, Мінкультури, МВС, Міністерство молоді та спорту, громадські молодіжні, пошукові об’єднання (за згодою), Мінрегіон.

Протягом 2013-2015 років;

міжнародних воєнно-патріотичних зборів “Союз спадкоємців Перемоги 2013-2015”.


Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації, Державна служба з питань інвалідів та ветеранів, Мінфін, Мінекономрозвитку, Міноборони, Мінінфраструктури, МОН, Мінкультури, МВС, Міністерство молоді та спорту, громадські молодіжні, пошукові об’єднання (за згодою).

Протягом 2013-2015 років;

7) проведенню щорічної міжнародної історико-патріотичної молодіжної експедиції “Аджимушкай”.


Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації, Державна міжвідомча комісія у справах увічнення пам’яті жертв війни та політичних репресій (за згодою).

Протягом 2013-2015 років;

8) спорудженню військового меморіалу на території табору військовополонених “Уманська яма”.


Черкаська облдержадміністрація, Державна міжвідомча комісія у справах увічнення пам’яті жертв війни та політичних репресій (за згодою).

Протягом 2013-2015 років;

9) проведенню за участю громадських організацій, зокрема організацій ветеранів, жертв нацистських переслідувань, студентської та учнівської молоді урочистостей, присвячених 70-й річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років.


МОН, Міністерство молоді та спорту, Державна служба з питань інвалідів та ветеранів, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації.

Постійно.

Забезпечення соціального захисту та медичного обслуговування ветеранів війни, жертв нацистських переслідувань і шанобливого ставлення до них

4. Забезпечити:

1) надання належної кваліфікованої медичної допомоги ветеранам Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, жертвам нацистських переслідувань, зокрема диспансеризацію та госпіталізацію, приділивши особливу увагу тим, що проживають у сільських населених пунктах.


МОЗ, Міноборони, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації.

Постійно;

2) функціонування госпіталів, відділень, палат для ветеранів Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, жертв нацистських переслідувань, будинків-інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів, геріатричних пансіонатів, пансіонатів для ветеранів війни і праці, зміцнення та розвиток їх матеріально-технічної бази.


МОЗ, Мінфін, Міноборони, Мінсоцполітики, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації.

Постійно;

3) надання громадським організаціям ветеранів війни, жертв нацистських переслідувань фінансової підтримки, передбачивши поступове збільшення її обсягу.


Державна служба з питань інвалідів та ветеранів, Мінсоцполітики, Мінфін, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації.

Постійно;

4) проведення капітального і поточного ремонту квартир та власних житлових будинків інвалідів війни, які брали участь у бойових діях під час Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та війни 1945 року з Японією, жертв нацистських переслідувань відповідно до законодавства.


Мінрегіон, Мінфін, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації.

Постійно;

5) збільшення у проекті закону про Державний бюджет України на відповідний рік з урахуванням обґрунтованих потреб видатків на безоплатне першочергове забезпечення інвалідів війни, які брали участь у бойових діях під час Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та війни 1945 року з Японією, автомобілями.


Мінфін, Мінсоцполітики, Мінекономрозвитку, МОЗ, Мінрегіон, Державна служба з питань інвалідів та ветеранів.

Протягом 2013-2015 років;

6) врахування у проекті закону про Державний бюджет України на відповідний рік видатків на поліпшення житлових умов інвалідів Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та війни 1945 року з Японією.


Мінрегіон, Мінфін.

Протягом 2013-2015 років;

7) проведення обстеження матеріальних та соціально-побутових умов проживання ветеранів Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, жертв нацистських переслідувань та сімей загиблих воїнів з метою надання їм за рахунок місцевих бюджетів матеріальної та іншої допомоги.


Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації.

Постійно.

Організаційне забезпечення урочистих заходів

5. Забезпечити підготовку та проведення:

1) урочистих заходів з нагоди 70-ї річниці визволення м. Києва від фашистських загарбників.


Київська міськдержадміністрація, Мінкультури, Державна служба з питань інвалідів та ветеранів, Мінсоцполітики, Міноборони, МВС, МЗС.

Листопад 2013 р.;

2) урочистих заходів з нагоди 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників.


Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації, Державна служба з питань інвалідів та ветеранів, Мінкультури, Мінсоцполітики, Міноборони, МЗС, МВС.

Жовтень 2014 р.;

3) урочистостей з нагоди Дня Перемоги.


Державна служба з питань інвалідів та ветеранів, Мінкультури, Мінсоцполітики, Міноборони, МЗС, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації.

Травень 2013 і 2014 років;

4) урочистих заходів з нагоди 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років, Року ветеранів Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років.


Державна служба з питань інвалідів та ветеранів, Мінкультури, Міноборони, Мінсоцполітики, МЗС, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації.

Квітень - травень 2015 р.;

5) святкових салютів 30 артилерійськими залпами з нагоди Дня Перемоги та 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників у столиці України - місті-герої Києві, містах-героях Керчі, Одесі, Севастополі.


Міноборони, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, Одеська обласна, Київська та Севастопольська міські держадміністрації.

9 травня 2013-2015 років, 28 жовтня 2014 р.;

6) святкових феєрверків з нагоди Дня Перемоги та 70-ї річниці визволення України, Автономної Республіки Крим, областей, міст та інших населених пунктів від фашистських загарбників в обласних центрах та м. Сімферополі.


Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації.

Протягом 2013-2015 років;

7) військових парадів з нагоди 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років у столиці України - місті-герої Києві, містах-героях Керчі, Одесі, Севастополі, а також урочистих проходжень військових підрозділів за місцем дислокації з’єднань та військових частин.


Міноборони, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації.

28 жовтня 2014 р., 9 травня 2015 р.;

8) покладення вінків, квітів з нагоди 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років до пам’ятників і меморіалів у столиці України - місті-герої Києві, містах-героях Керчі, Одесі, Севастополі, обласних центрах, інших населених пунктах.


Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації, Державна служба з питань інвалідів та ветеранів, Мінсоцполітики.

Протягом 2013-2015 років;

9) заходів закордонними дипломатичними установами України з нагоди 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років.


МЗС, Державна служба з питань інвалідів та ветеранів.

Протягом 2013-2015 років;

10) урочистих заходів з відзначення ювілеїв видатних земляків - героїв Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років.


Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації, Український інститут національної пам’яті (за згодою), МОН, Адміністрація Держприкордонслужби, Державна служба з питань інвалідів та ветеранів.

Протягом 2013-2015 років;

11) урочистих заходів з відзначення Дня захисника Вітчизни, Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів, Дня партизанської слави.


Міноборони, Державна служба з питань інвалідів та ветеранів, Мінкультури, Мінсоцполітики, МЗС, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації.

Протягом 2013-2015 років.

6. Забезпечити:

1) запрошення в Україну для участі в урочистих заходах з нагоди 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років іноземних гостей, делегацій ветеранів, в тому числі тих, що брали участь у визволенні України від фашистських загарбників.


МЗС, Державна служба з питань інвалідів та ветеранів, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації.

Постійно;

2) проведення закордонними дипломатичними установами України роботи з висвітлення внеску українського народу у здобуття перемоги над фашизмом.


МЗС, Український інститут національної пам’яті (за згодою).

Протягом 2013-2015 років;

3) широке висвітлення державними засобами масової інформації заходів з підготовки і відзначення 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років.


Держкомтелерадіо, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації.

Постійно;

4) відвідування командуванням військових частин і представниками органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування ветеранів Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, що перебувають на лікуванні в госпіталях для ветеранів Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та інших лікувальних закладах.


Міноборони, МОЗ, Адміністрація Держприкордонслужби, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації, Державна служба з питань інвалідів та ветеранів.

Постійно;

5) у місцях проведення заходів з нагоди 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років:

охорону громадського порядку та безпеку дорожнього руху.


МВС, ДСНС, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації.

Постійно;

медичне супроводження та належний державний санітарно-епідеміологічний нагляд.


МОЗ, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації.

Постійно.

7. Організувати показ художніх та документальних фільмів, присвячених подвигу українського народу у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років, виступи у засобах масової інформації ветеранів Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та представників ветеранського руху.


Держкомтелерадіо, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації.

Постійно.
вгору