Документ 427-2018-п, чинний, поточна редакція — Редакція від 12.02.2019, підстава - 68-2019-п

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 30 травня 2018 р. № 427
Київ

Деякі питання реалізації пілотного проекту із соціального захисту сімей з дітьми та підтримки розвитку відповідального батьківства

{Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
№ 618 від 22.08.2018
№ 671 від 29.08.2018
№ 68 від 30.01.2019}

З метою забезпечення соціального захисту сімей з дітьми, підтримки розвитку відповідального батьківства Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Погодитися з пропозицією Міністерства соціальної політики щодо реалізації пілотного проекту із соціального захисту сімей з дітьми та підтримки розвитку відповідального батьківства шляхом запровадження:

з 1 вересня 2018 р. надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” в межах державної допомоги сім’ям з дітьми, але не пізніше ніж через 30 днів з дня народження дитини;

{Абзац другий пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 671 від 29.08.2018}

з 1 січня 2019 р. відшкодування послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня” у розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, встановленого станом на 1 січня відповідного року.

{Абзац третій пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 68 від 30.01.2019}

{Пункт 1 в редакції Постанови КМ № 618 від 22.08.2018}

2. Міністерству соціальної політики, Міністерству освіти і науки, Міністерству охорони здоров’я, Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, обласним, Київській міській державним адміністраціям за участю відповідних органів місцевого самоврядування вживати заходів до підтримки міст, об’єднаних територіальних громад, які долучилися до міжнародної ініціативи “Громада дружня до дітей та молоді” та отримали статус громади, дружньої до дітей та молоді.

3. Міністерству охорони здоров’я, обласним, Київській міській державним адміністраціям за участю відповідних органів місцевого самоврядування забезпечувати починаючи з 1 січня 2019 р. безоплатне проведення добровільного медичного обстеження осіб, які подали заяву про реєстрацію шлюбу, зокрема на TORCH-інфекцію, з метою попередження народження дітей з вродженими вадами розвитку.

4. Міністерству соціальної політики разом із заінтересованими центральними органами виконавчої влади забезпечити внесення на розгляд Кабінету Міністрів України:

у місячний строк проектів нормативно-правових актів щодо затвердження Порядку надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” та внесення  змін до законодавчих актів щодо надання такої допомоги;

у тримісячний строк проектів нормативно-правових актів щодо затвердження Порядку  відшкодування послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня” та внесення змін до законодавчих актів щодо відшкодуванням такої послуги;

у тримісячний строк разом з Міністерством фінансів пропозиції стосовно внесення змін до законодавчих актів щодо підтримки міст, об’єднань територіальних громад, які долучилися до міжнародної ініціативи “Громада дружня до дітей та молоді”;

до 31 січня 2019 р. та 31 січня 2020 р. звітів про результати реалізації пілотного проекту, зазначеного в пункті 1 цієї постанови.

5. Міністерству охорони здоров’я разом із заінтересованими центральними органами виконавчої влади забезпечити внесення у тримісячний строк на розгляд Кабінету Міністрів України проектів нормативно-правових актів, необхідних для виконання пункту 3 цієї постанови.

Прем'єр-міністр України

В.ГРОЙСМАН

Інд. 73
вгору