Документ 642-VIII, чинний, поточна редакція — Прийняття від 16.07.2015

ПОСТАНОВА
Верховної Ради України

Про Звернення Верховної Ради України до Організації Об’єднаних Націй, національних парламентів держав світу щодо створення міжнародного трибуналу для судового переслідування осіб, відповідальних за злочин, пов’язаний зі збитим літаком авіакомпанії Malaysia Airlines, що здійснював рейс MH17 17 липня 2014 року

(Відомості Верховної Ради (ВВР), 2015, № 33, ст.333)

Верховна Рада України постановляє:

1. Затвердити Звернення Верховної Ради України до Організації Об’єднаних Націй, національних парламентів держав світу щодо створення міжнародного трибуналу для судового переслідування осіб, відповідальних за злочин, пов’язаний зі збитим літаком авіакомпанії Malaysia Airlines, що здійснював рейс MH17 17 липня 2014 року (додається).

2. Доручити Голові Верховної Ради України невідкладно направити текст Звернення до Організації Об’єднаних Націй, національних парламентів держав світу.

3. Ця Постанова набирає чинності з моменту її прийняття.

Голова Верховної Ради України

В.ГРОЙСМАН

м. Київ
16 липня 2015 року
№ 642-VIII


ЗВЕРНЕННЯ
Верховної Ради України до Організації Об’єднаних Націй, національних парламентів держав світу щодо створення міжнародного трибуналу для судового переслідування осіб, відповідальних за злочин, пов’язаний зі збитим літаком авіакомпанії Malaysia Airlines, що здійснював рейс MH17 17 липня 2014 року

Рік тому, 17 липня 2014 року, над окупованою внаслідок збройної агресії Російської Федерації територією України в Донецькій області був збитий пасажирський літак авіакомпанії Malaysia Airlines, що здійснював рейс MH17. 283 пасажири і 15 членів екіпажу, які перебували на борту цього літака, загинули внаслідок цього міжнародного злочину.

Згаданий злочин викликав значний міжнародний резонанс. Зокрема, 21 липня 2014 року Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію 2166 (2014), у якій висловила підтримку намірам здійснити повне, належне і незалежне міжнародне розслідування інциденту відповідно до правил Організації міжнародної цивільної авіації та закликала усі держави-члени ООН надати будь-яку запитувану допомогу у цивільному і кримінальному розслідуванні інциденту та притягненні винних до відповідальності.

Попередні висновки, оприлюднені 9 вересня 2014 року Радою з Безпеки на транспорті Нідерландів, якій передані повноваження з розслідування інциденту, свідчать про ураження літака ззовні великою кількістю елементів ураження.

Верховна Рада України висловлює співчуття рідним і близьким загиблих та всіляко підтримує спільну ініціативу України, Нідерландів, Малайзії, Австралії та Бельгії, які проводять незалежне кримінальне розслідування справи за фактом збиття літака, щодо створення Радою Безпеки ООН міжнародного кримінального трибуналу для притягнення до відповідальності осіб, винних у скоєнні пов’язаних з цим інцидентом злочинів.

Керівництво Російської Федерації всіляко намагалося зірвати розслідування цього злочину та дезінформувати світову спільноту. Російська Федерація як держава-агресор, що анексувала Крим, окупувала частину Донбасу та перетворила своїх військовослужбовців на кривавих терористів, не має ні морального, ні юридичного права блокувати рішення Ради Безпеки ООН про створення зазначеного міжнародного трибуналу.

Заснування Радою Безпеки ООН незалежного міжнародного кримінального трибуналу відповідно до глави VII Статуту ООН є найкращим засобом забезпечення справедливості для жертв та їхніх близьких і відповідатиме найвищим міжнародним стандартам. Це стане адекватною реакцією ООН на трагедію, оскільки інцидент і пов’язані з ним наслідки для безпеки цивільної авіації зачіпають інтереси міжнародного співтовариства в цілому, загрожують міжнародному миру і безпеці та наражають на небезпеку цивільну авіацію.

Верховна Рада України звертається до всіх держав-членів ООН:

не допустити безкарності винних у злочині, пов’язаному зі збитим літаком малайзійської авіакомпанії, та забезпечити неухильну реалізацію принципу невідворотності покарання;

закликати Російську Федерацію підтримати ухвалення Радою Безпеки ООН резолюції про створення міжнародного кримінального трибуналу для судового встановлення винних та переслідування осіб, відповідальних за цей міжнародний злочин;

забезпечити належну співпрацю з органами трибуналу після його створення.вгору