Документ v0222359-17, поточна редакція — Прийняття від 13.10.2017

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА

від 13 жовтня 2017 року № 222

Про перші вибори депутатів сільської, селищної рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільського, селищного голів 24 грудня 2017 року

До Центральної виборчої комісії разом із супровідними листами надійшли звернення Київської та Миколаївської обласних державних адміністрацій з доданими до них документами щодо прийняття Комісією рішення про призначення перших виборів депутатів сільської, селищної рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільського, селищного голів у зв’язку з утворенням у зазначених областях об’єднаних територіальних громад.

Розглянувши вказані звернення, Центральна виборча комісія встановила їх відповідність вимогам Конституції України та законів України, а також Порядку призначення перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад та відповідних сільських, селищних, міських голів, затвердженого постановою Комісії від 12 лютого 2016 року № 32 (із змінами) (далі - Порядок).

Згідно з частиною сьомою статті 14 Закону України "Про місцеві вибори" (далі - Закон) перші вибори депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів призначаються Центральною виборчою комісією в порядку, визначеному законом.

За змістом частини восьмої статті 7 Закону України "Про добровільне об’єднання територіальних громад" Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласна державна адміністрація звертається до Центральної виборчої комісії для прийняття нею рішення про призначення перших виборів депутатів сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади та відповідного сільського, селищного, міського голови в установленому законом порядку.

Пунктом 1 Порядку передбачено, що за зверненнями, які відповідають вимогам Конституції України, законів України, Порядку Комісія за наявності відповідних бюджетних асигнувань для організації підготовки та проведення місцевих виборів призначає перші місцеві вибори не пізніше ніж за сімдесят днів до дня таких виборів двічі на рік - на останню неділю квітня та останню неділю жовтня.

За наявності на кінець бюджетного року залишку бюджетних асигнувань для організації підготовки та проведення місцевих виборів як виняток перші місцеві вибори можуть бути призначені на будь-яку неділю грудня, крім останньої.

Виборчий процес перших місцевих виборів розпочинається за 50 днів до дня виборів (частина п’ята статті 15 Закону).

Орган, який відповідно до статті 14 Закону прийняв рішення про призначення, зокрема, перших місцевих виборів, не пізніш як на третій день з дня його прийняття публікує рішення у друкованих засобах масової інформації або, у разі неможливості, оприлюднює в інший визначений ним спосіб (частина сьома статті 15 Закону).

Згідно з частиною восьмою статті 15 Закону Центральна виборча комісія шляхом прийняття відповідного рішення оголошує про початок виборчого процесу перших виборів депутатів місцевої ради, сільського, селищного, міського голови. Офіційним оголошенням є прийняття рішення про початок виборчого процесу таких виборів. Рішення про оголошення початку виборчого процесу відповідного виду місцевих виборів оприлюднюється не пізніше наступного дня після дня його прийняття відповідно в загальнодержавних засобах масової інформації чи в інший визначений Комісією спосіб. Офіційне оголошення шляхом прийняття рішення про початок виборчого процесу здійснюється Центральною виборчою комісією не пізніш як за п’ять днів до дня початку виборчого процесу місцевих виборів.

Враховуючи викладене, відповідно до частин восьмої, дев’ятої статті 7, пункту 1 частини тринадцятої статті 8 Закону України "Про добровільне об’єднання територіальних громад", частини сьомої статті 14, частин п’ятої - восьмої статті 15, пунктів 1, 1-1, 8 частини першої статті 24 Закону України "Про місцеві вибори", Порядку призначення перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад та відповідних сільських, селищних, міських голів, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 12 лютого 2016 року № 32 (із змінами), керуючись статтями 11 - 13, пунктами 1, 2, 13 статті 17, пунктами 1, 2, 9 статті 21 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Призначити на неділю, 24 грудня 2017 року, перші вибори депутатів сільської, селищної рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільського, селищного голів за переліками згідно з додатками 1, 2.

2. Оголосити з 4 листопада 2017 року початок виборчого процесу перших виборів депутатів сільської, селищної рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільського, селищного голів, призначених пунктом 1 цієї постанови.

3. Цю постанову надіслати Київській та Миколаївській обласним державним адміністраціям для використання в роботі та передачі відповідним територіальним виборчим комісіям, а також оприлюднити на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.

Голова
Центральної виборчої комісії


М.ОХЕНДОВСЬКИЙДодаток 1
до постанови Центральної виборчої комісії
від 13 жовтня 2017 року № 222

ПЕРЕЛІК
об’єднаних територіальних громад, утворених у межах Київської області, у яких призначаються перші місцеві вибори 24 грудня 2017 року


з/п

Найменування об’єднаної територіальної громади

Найменування місцевих рад територіальних громад, що увійшли до складу об’єднаної територіальної громади

Найменування сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади, що обиратиметься на перших виборах депутатів місцевої ради

Найменування посади сільського, селищного, міського голови, що обиратиметься на перших виборах сільського, селищного, міського голови

ОБ’ЄДНАНІ ТЕРИТОРІАЛЬНІ ГРОМАДИ, УТВОРЕНІ НА ТЕРИТОРІЇ ОДНІЄЇ АДМІНІСТРАТИВНО-ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ОДИНИЦІ

Переяслав-Хмельницький район

1

Студениківська сільська об’єднана територіальна громада

Студениківська сільська рада (село Студеники), Козлівська сільська рада (село Козлів), Переяславська сільська рада (село Переяславське), Сомководолинська сільська рада (села Сомкова Долина, Соснівка), Соснівська сільська рада (село Соснова)

Студениківська сільська рада Переяслав-Хмельницького району Київської області

Студениківський сільський голова Переяслав-Хмельницького району Київської області

Секретар засідання
Центральної виборчої комісії


Ю.ШВЕЦЬДодаток 2
до постанови Центральної виборчої комісії
від 13 жовтня 2017 року № 222

ПЕРЕЛІК
об’єднаних територіальних громад, утворених у межах Миколаївської області, у яких призначаються перші місцеві вибори 24 грудня 2017 року


з/п

Найменування об’єднаної територіальної громади

Найменування місцевих рад територіальних громад, що увійшли до складу об’єднаної територіальної громади

Найменування сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади, що обиратиметься на перших виборах депутатів місцевої ради

Найменування посади сільського, селищного, міського голови, що обиратиметься на перших виборах сільського, селищного, міського голови

ОБ’ЄДНАНІ ТЕРИТОРІАЛЬНІ ГРОМАДИ, УТВОРЕНІ НА ТЕРИТОРІЇ ОДНІЄЇ АДМІНІСТРАТИВНО-ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ОДИНИЦІ

Арбузинський район

1

Арбузинська селищна об’єднана територіальна громада

Арбузинська селищна рада (смт Арбузинка, села Вишневе, Полянка), Новокрасненська сільська рада (село Новокрасне)

Арбузинська селищна рада Арбузинського району Миколаївської області

Арбузинський селищний голова Арбузинського району Миколаївської області

Секретар засідання
Центральної виборчої комісії


Ю.ШВЕЦЬвгору