Про затвердження Порядку узгодження розташування насіннєвих посівів
Мінагрополітики України; Наказ, Порядок від 07.10.2016365
Документ z1413-16, чинний, поточна редакція — Прийняття від 07.10.2016
( Остання подія — Набрання чинності, відбулась 02.12.2016. Подивитися в історії? )

МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

НАКАЗ

07.10.2016  № 365


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
01 листопада 2016 р.
за № 1413/29543

Про затвердження Порядку узгодження розташування насіннєвих посівів

Відповідно до частини другої статті 13 Закону України "Про насіння і садивний матеріал", пункту 8 Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 листопада 2015 року № 1119, НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Порядок узгодження розташування насіннєвих посівів, що додається.

2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 26 березня 2013 року № 220 "Про затвердження Порядку узгодження розташування насіннєвих посівів", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 10 квітня 2013 року за № 587/23119.

3. Департаменту землеробства та технічної політики в АПК подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому законодавством порядку.

4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

5. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Міністра Я. Краснопольського.

Міністр

Т. Кутовий

ПОГОДЖЕНО:

Голова Державної
регуляторної служби України

Перший заступник Голови
Державної інспекції
сільського господарства України,
Голова комісії з ліквідації
Державної інспекції
сільського господарства України

Голова Державної служби України
з питань безпечності харчових продуктів
та захисту споживачів

В.о. Президента Національної академії
аграрних наук УкраїниК.М. Ляпіна


Ю. ЗаставнийВ. Лапа


М.І. Бащенко


ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
аграрної політики
та продовольства України
07.10.2016 № 365


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
01 листопада 2016 р.
за № 1413/29543

ПОРЯДОК
узгодження розташування насіннєвих посівів

1. Цей Порядок встановлює процедуру узгодження розташування насіннєвих посівів суб’єктами насінництва та розсадництва.

2. У цьому Порядку терміни вживаються у значеннях, наведених у Законі України "Про насіння і садивний матеріал".

3. Відповідно до запланованого обсягу виробництва насіння та садивного матеріалу суб’єкт насінництва та розсадництва узгоджує питання невисівання споріднених перехреснозапильних рослин з іншими суб’єктами господарювання, які використовують земельні ділянки, розташовані від насіннєвого посіву на відстані в межах норм просторової ізоляції. За результатами узгодження може укладатися угода про невисівання споріднених перехреснозапильних рослин, а також про взаємні гарантії вчасного знищення падалиці культур, які є джерелом небажаного запилення на земельних ділянках в межах норм просторової ізоляції протягом вегетаційного періоду відповідного року.

4. Не пізніше 01 березня року, в якому здійснюватиметься посів, суб’єкт насінництва та розсадництва подає до відповідного територіального органу Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (далі - Держпродспоживслужба) план-схему розташування насіннєвих посівів перехреснозапильних культур.

5. Cуб’єкти насінництва та розсадництва мають право на перевагу при розташуванні насіннєвих посівів сортів рослин (клонів, ліній, гібридів першого покоління) перехреснозапильних культур перед іншими суб’єктами господарювання, що здійснюють товарне сільськогосподарське виробництво.

6. Під правом на перевагу при розташуванні насіннєвих посівів розуміють, що в разі подання суб’єктом насінництва та розсадництва плану-схеми розташування насіннєвих посівів перехреснозапильних рослин до відповідного територіального органу Держпродспоживслужби, інші суб’єкти господарювання не мають права розміщувати посіви споріднених перехреснозапильних рослин на відстані в межах норм просторової ізоляції.

7. Суб’єкт насінництва та розсадництва, від якого план-схема надійшла першою, має право на перевагу при розташуванні насіннєвих посівів.

8. У разі надходження плану-схеми розташування насіннєвих посівів перехреснозапильних рослин, при розміщенні яких будуть порушені норми просторової ізоляції, територіальний орган Держпродспоживслужби протягом семи робочих днів з дати надходження відповідного плану-схеми повідомляє суб’єктів насінництва та розсадництва, що подали відповідні плани-схеми, який саме суб’єкт насінництва та розсадництва має право на перевагу при розташуванні насіннєвих посівів перехреснозапильних рослин.

9. Підставою для відмови в наданні переваги при розташуванні насіннєвих посівів перехреснозапильних рослин є відсутність суб’єкта насінництва та розсадництва у Державному реєстрі суб’єктів насінництва та розсадництва.

Директор Департаменту
землеробства та технічної
політики в АПКВ. Топчійвгору